Dzień Matematyki – 12 marca

W tym roku Dzień Matematyki w klasach 0-III odbył się pod hasłem: “Matematyka jest wszędzie!“. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli szukali jej w wierszach J. Tuwima. Każda klasa w wyniku losowania otrzymała inny utwór literacki i zadanie z nim związane. Po rozwikłaniu zagadki uczniowie wykonali plakaty tematyczne, które ozdobiły górny hol naszej szkoły. W ramach obchodów Dnia Matematyki odbyły się także dwa konkursy.

W piątek (12 marca) chętni uczniowie klas III zmagali się z tabliczką mnożenia, rywalizując o tytuł „Mistrza szybkiego mnożenia”. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z obu klas III. Zadaniem uczestników było wykonać prawidłowo 30 działań na mnożenie w zakresie 100, w jak najkrótszym czasie. Uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili.
Mistrzem szybkiego mnożenia został MIŁOSZ MURDZA z klasy IIIa,
I Wicemistrzem – JAN BIERNAT z klasy IIIb,
I Wicemistrzem – WOJCIECH SZYMCZAK z klasy IIIa.

Do matematycznych zmagań stanęli także uczniowie naszej Zerówki. W dniu 15 marca odbył się konkurs matematyczny “1,2,3…. Liczę ja, liczysz ty“.
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności, zacieśnienie współpracy między dziećmi. Dzieci były bardzo podekscytowane i szczęśliwe, że mogły wziąć udział w konkursie i sprawdzić swoje umiejętności.

Monika Więcka, Ewa Kowalska