Bezpieczne Wakacje 2019

Tuż przed ostatnim dzwonkiem w naszej szkole odbyły się szeroko zakrojone działania profilaktyczne skierowane do naszych uczniów.

Dzięki inicjatywie rodziców naszych uczniów: p. Podgórskich i p. Witkowskich gościliśmy w naszych murach: ratowników TOPR, policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Wydziału Ruchu Drogowego KPP z Nowego Dworu Mazowieckiego, oraz z Legionowa, Przewodnika z psem z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, ratowników z Legionowskiego WOPR oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

W czasie całodziennego wydarzenia nasi uczniowie wysłuchali wielu pogadanek i obejrzeli wartościowe pokazy, oraz filmy. Nasi goście zwracali uwagę na tematy takie jak: bezpieczny wypoczynek w górach, postępowanie w sytuacji zagrożenia, sposób prowadzenia rozmowy z dyspozytorem numeru 112, zasady postępowania w przypadku znalezienia niewybuchów i niewypałów z czasów wojny, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odpowiednie zabezpieczenie kluczy od domu, niebezpieczeństwa płynącego z kontaktów z narkotykami, środkami odurzającymi, alkoholem, nikotyną, zagrożeń płynących z kontaktu z osobami obcymi i znajomości zawieranych przez Internet. Dzieci miały też możliwość oglądania i zapoznania się ze specyfiką pojazdów służb mundurowych, oraz przyjrzenia się pracy Przewodnika psa policyjnego. Rezolutny owczarek Rico wzbudził wiele sympatii i otrzymał brawa za swoje umiejętności.

Dzień zakończyliśmy spotkaniem z ratownikami WOPR, którzy opowiedzieli o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą. Nasi uczniowie wiedzą już jakie kąpieliska wybierać, co zrobić podczas zagubienia się np. na plaży, jak postępować widząc osobę topiącą się, znają też znaczenie kolorów flag na plaży.

Ufamy, że nasi wychowankowie są pod względem bezpieczeństwa bardzo dobrze przygotowani do upragnionych wakacji i dzięki przekazanej im przez specjalistów wiedzy we wrześniu będą nam opowiadać o tylko wspaniałych i radosnych przeżyciach.

Wszystkim naszym Gościom serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy!

Marta Skawska