Ania Życińska – śpiewam od dziecka…

Od kiedy śpiewam? Dla siebie od dziecka, zawodowo od kiedy miałam 6 lat :) Swój pierwszy występ miałam w kl.0. Od 4 lat należę do zespołu „Kantyczki” (w składzie: Ania Życińska, Kasia Lipska, Paulina Śledziewska, Julia Pawlak), uczęszczam na zajęcia wokalne w Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Działamy pod kierownictwem p. Moniki Misiury.

Osiągnięcia:

Swoją pierwszą nagrodę dostałam w 2012 roku – Laureat w kategorii szkół podstawowych – klas I – III w eliminacjach Powiatu Legionowskiego IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowa Serce Mazowsza”. W 2014 roku zdobyłam wyróżnienie w kategorii klas IV – VI.

Brałam udział w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” gdzie zajęłam II miejsce (2014r.), w I Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Póki Polska życie w nas…” – wyróżnienie (2014r.). Wyróżnienie na 16. Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP w Kołobrzegu.

Kantyczki (dla mnie najważniejsze z nagród): Występowały w Wieliszewie na Festiwalu Poezji Śpiewanej „Powrót do Krainy Łagodności”, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Rozśpiewany Wawer” (II miejsce),38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. W 2016 roku zespół został wyróżniony w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W tym roku dziewczęta dostały się do finału, gdzie również zostały wyróżnione.

Występy w szkole:

Przez dwa lata występowałam w szkolnym Teatrze „Ach!”. Grałam główne role w przedstawieniach pt. „Wigilie polskie”, „Póki Polska żyje w nas”, „Lawina”. Na Mazowieckim Festiwalu Małych Form Teatralnych Gimnazjów Mazowieckich otrzymałam nagrodę indywidualną za rolę w spektaklu pt. „Wigilie polskie”.