Aleks Strzeszewski – nasz mistrz pływacki

plywanie Aleks Strzeszewski, uczeń klasy II naszego gimnazjum osiąga bardzo wysokie wyniki sportowe w pływaniu. Oto jak sam opisuje swoje dotychczasowe dokonania.

Pływam od klasy trzeciej. Jednakże moja “kariera” pływacka zaczęła się na przełomie 2011/2012 roku. To właśnie wtedy zacząłem robić większe postępy w pływaniu.

Trenuję na pływalni w Legionowie. Opiekuje się mną dwóch trenerów. Moje pierwsze zawody to Grand Prix w Legionowie.

Byłem wtedy początkującym zawodnikiem i był to mój pierwszy start, pamiętam jak się go bałem… Jednak trener mnie namawiał i powtarzał “wierzę w Ciebie, wiem że sobie dasz radę”. Te słowa pozwoliły mi wygrać moje pierwsze zawody w życiu. Byłem wtedy przeszczęśliwy i dumny z siebie.

Brnąłem tak aż do teraz krok po kroku, dając z siebie jeszcze więcej na treningach. Wreszcie nadeszło moje marzenie – występ na Mistrzostwach Polski.

Były to moje najważniejsze zawody. Jednak pierwszy start na tak ważnej imprezie nie poszedł mi najlepiej (50 metrów stylem dowolnym), trema i chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony, tego wszystkiego było za dużo. Nie uzyskałem wtedy rekordu życiowego. Lecz nie przejmowałem się tym aż tak bardzo, gdyż miałem jeszcze inne starty i wiedziałem, że jak się będę denerwować, to nie popłynę tak szybko jak mogę. Startowałem jeszcze na 100 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrów stylem motylkowym. Od tamtej pory trenuje coraz ciężej. Mam swojego klubowego przyjaciela, pływając obok na torach zawsze zdrowo rywalizujemy. Zawsze mogę liczyć na jego pomoc i myślę, że ja mu ofiarowuję to samo.

Do ważniejszych zawodów w 2012 roku zaliczam: II Otwarte Mistrzostwa Radomia w pływaniu – 2 srebrne medale, Otwarte Mistrzostwa Warszawy Młodzików i Juniorów w pływaniu – srebrny medal, XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu – 2 brązowe medale i Od Młodzika do Olimpijczyka – srebrny medal.

Gratulujemy i mamy pewność, że to dopiero początek sportowej kariery.