65 lat minęło…

Jubileusz szkoły

Rok przygotowań do wielkiego święta naszej szkoły został sfinalizowany 11 czerwca 2015 roku. W tym to bowiem dniu w obecności wielu zacnych gości obchodziliśmy Jubileusz 65 – lecia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zegrzu.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Serock Pan Sylwester Sokolnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Borkowski, Proboszcz Parafii Garnizonowej w Zegrzu ks. Kryspin Rak, delegacja Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, przewodniczący Komisji Oświaty Pan Mariusz Rosiński, Dyrektor ZOSiP Pani Alicja Melion, Radny Miasta i Gminy Serock Pan Sławomir Osiwała, dyrektorzy szkół z gminy Serock, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Zegrzu, emerytowani nauczyciele i pracownicy, przyjaciele szkoły – Pani Betina Dubiel i Pan Stanisław Matyja, przedstawiciele Rady Rodziców oraz absolwenci.

Świętowanie Jubileuszu rozpoczęliśmy już 10 czerwca mszą świętą w intencji nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Dnia następnego odbyła się uroczysta akademia, którą poprowadzili Małgorzata Konstantynowicz i Karol Czarnocki. Jubileusz był okazją do wspomnień i wzruszeń, których nie było mało.

W imieniu całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor Danuta Prusinowska podziękowała władzom samorządowym za współpracę dla dobra uczniów i całego środowiska, wyraziła podziękowania i uznanie dla wysiłku w kierowaniu placówką byłym dyrektorom szkoły. Podziękowania otrzymali również emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali także jubileuszowe upominki.

Ciekawą częścią uroczystości była prezentacja multimedialna dokumentująca historię i działalność szkoły od czasu jej powstania do dzisiaj. Dostarczyła ona okazji do wspomnień z dawnych lat szkolnych, wzruszeń i uśmiechu.

W ramach przygotowań do Jubileuszu zorganizowanych zostało kilka konkursów, których zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas uroczystości. Na szczególną uwagę zasługuje konkurs na logo święta szkoły, którego laureatką została uczennica klasy czwartej Lena Majdanik.

Jubileusz to okazja do życzeń, a tych otrzymaliśmy wiele. Życzenia całej społeczności szkolnej na ręce Pani Dyrektor złożył Burmistrz Miasta i Gminy Serock, przewodniczący Komisji Oświaty, dyrektorzy szkół oraz inni zaproszeni goście. Jubileusz można porównać do urodzin, były życzenia, kwiaty i prezenty, nie mogło zatem zabraknąć również urodzinowego tortu. Ku zaskoczeniu i radości zwłaszcza uczniów na salę wjechał ogromny tort, którym wszyscy mogli się później delektować.

Całość uroczystości dopełnił występ uczniów przygotowany pod kierunkiem pani Moniki Misiura. Przedstawienie muzyczne obrazowało odwieczną walkę dobra ze złem a solowe partie uczniów: Ani Życińskiej i Huberta Suski podgrzały nasze emocje i wrażenia artystyczne.

Jubileusz 65 – lecia szkoły był dla nas wyjątkowym przeżyciem, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Historia szkoły w formacie pdf (9,11 MB)