Wycieczki

Uczniowie klas piątych na zielonej szkole w Pieninach

13 maja br. uczniowie klas piątych wyruszyli na zieloną szkołę w Pieniny. Gdy po długiej podróży dotarli na miejsce, wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem GOPR, który opowiedział, jak wygląda jego praca, przedstawił najważniejsze zasady poruszania się po górach oraz przestrzegł przed popełnianiem błędów podczas takich wypraw.

Czytaj całość…

Uczniowie klas piątych w piekarni Grzybki

11 lutego br. uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do piekarni Grzybki. Na początku wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk, która przedstawiła im historię, warunki i zasady pracy
w tej firmie.

Czytaj całość…

W krainie lodu – wycieczka do muzeum historycznego w Legionowie

11 grudnia klasy: IIA i IIB odwiedziły Muzeum Historyczne w Legionowie. Poznali życie i twórczość Aliny i Czesława Centkiewiczów. Obejrzeli prezentację poświęconą historii I Polskiej Wyprawy Polarnej, kolekcję pamiątek po Czesławie i Alinie Cenkiewiczach oraz projekcję archiwalnych materiałów filmowych.

Czytaj całość…

125 metrów pod ziemią, czyli o tym jak klasa III nocowała w Wieliczce

22 października wyjechaliśmy na wycieczkę do Wieliczki. Podróż była długa, ale przebiegała w miłym towarzystwie. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik. Razem zeszliśmy do kopalni. Łącznie pokonaliśmy 800 schodów.

Czytaj całość…

Wycieczka uczniów ze świetlicy do Zegrza nad Zalewem Zegrzyńskim

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…” – to powiedzenie doskonale pasowało do naszej świetlicowej eskapady. Okazało się, że na 23 osoby biorące udział w wycieczce – 15 nigdy nie widziało oglądanych miejsc, a było naprawdę co podziwiać.

Czytaj całość…

Wycieczka do Dyniolandu

Uczniowie klasy 0 i 1 b wybrali się na wspólną wycieczkę do magicznego miejsca zwanego Dyniolandem. W trakcie wycieczki uczestniczyliśmy w interaktywnym wykładzie o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu kulinarnym.

Czytaj całość…

Uczniowie klas piątych na wycieczce

25 września br. uczniowie klasy Va i Vb pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku obejrzeliśmy film pt. „Krzysiu, gdzie jesteś?”, który wiele razy wywołał na naszych twarzach uśmiech.

Czytaj całość…

Wyprawa szkolnych Argonautów

Pierwszy dzień października tego roku okazał się pięknym, słonecznym dniem. Tym przyjemniej było naszym szkolnym Argonautom – tegorocznym czwartoklasistom z kl. IV a i IV b, którzy tego dnia udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Argo City w Głęboczycy

Czytaj całość…

Buszujący w kukurydzy

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody obie klasy pierwsze szkoły podstawowej wybrały się do Nieporętu do „Zielonego labiryntu” – miejsca zabawy na świeżym powietrzu.

Czytaj całość…