Uczniowie klas piątych na zielonej szkole w Pieninach

13 maja br. uczniowie klas piątych wyruszyli na zieloną szkołę w Pieniny. Gdy po długiej podróży dotarli na miejsce, wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem GOPR, który opowiedział, jak wygląda jego praca, przedstawił najważniejsze zasady poruszania się po górach oraz przestrzegł przed popełnianiem błędów podczas takich wypraw.

Kolejnego dnia młodych turystów z naszej szkoły zaskoczył widok, jaki rano ujrzeli za oknem – cała Szczawnica pokryta była białym puchem. Mimo to uczniowie wyruszyli na pieszą wycieczkę w kierunku schroniska Durbaszka oraz zwiedzili miasteczko, w którym mieszkali.

Przedostatni dzień pobytu w górach był niezwykle intensywny. Uczniom udało się zobaczyć zaporę i elektrownię wodną w Niedzicy oraz ruiny zamku w Czorsztynie, a wieczorem pożegnali góry wspólnym ogniskiem.

Powrót do domu rozpoczął się od spływu przełomem Dunajca. Flisacy umilali ten czas interesującymi opowieściami o rejonie, w którym się znajdowaliśmy. Pierwsza zielona szkoła uczniów klas piątych na pewno zostanie w ich pamięci na zawsze.