Spotkanie z Policją

Policjantka – mama naszego kolegi Miłosza z kl. 0 wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – Borsukiem byli gośćmi w naszej szkole. Celem spotkania przeznaczonego dla naszych najmłodszych- uczniów klas 0-2 była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła na naszych uczniach ogromne wrażenie.

Podczas miłego spotkania panie policjantki przypomniały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się w razie niebezpieczeństwa, posłuchały o bezpiecznych zabawach w domu, szkole, w czasie wolnym i na podwórku oraz o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dzieci miały okazję posłuchać o tajnikach policyjnej służby, a także zadawać pytania i dzielić się własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał odblask do tornistra i książeczkę edukacyjną na temat bezpieczeństwa. Dzieci odwdzięczyły się przygotowanymi wcześniej portretami pań policjantek, które bardzo spodobały się naszym gościom.

Paniom policjantkom dziękujemy za poświęcony nam czas i ważne informacje przekazane naszym uczniom. Życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy i zapraszamy częściej do naszej szkoły.

Wychowawcy klas młodszych wraz z uczniami