Religia

Kiermasz – pomoc finansowa dla Akieh Kadiane

5 czerwca odbył się kiermasz organizowany przez klasę VI i szkolny wolontariat. Celem była pomoc finansowa dla uczennicy Akieh Kadiane z misji w Kamerunie, którą „duchowo adoptowała” nasza szkoła.

Czytaj całość…

Szkolna pomoc misjom w Kamerunie, czyli co słychać u Akieh Kadiane?

„Czcigodni Rodzice, Nauczyciele i Kochane dzieci – DOBROCZYŃCY Akieh Kadiana. Serdecznie Wam dziękuję za jałmużnę wielkopostną i kiermasz planowany na pomoc w możliwości uczenia się dla Akieh Kadiany…”- tymi słowami rozpoczyna się przysłany do mnie przed kilkoma dniami list od siostry Teodory Grudzińskiej – misjonarki w Ndelele w Kamerunie.

Czytaj całość…

Betlejem w szkole, czyli kolędowanie na korytarzach…

W czwartek korytarze naszej szkoły rozbrzmiewały dźwiękami kolęd. Tak jak rok temu spotykaliśmy się podczas przerw na korytarzach, aby przy dźwiękach gitary i innych instrumentów wspólnie kolędować. Żeby wprowadzić nastrój nocy betlejemskiej, uczniowie klasy 7 przewodzili śpiewaniu przebrani za pasterzy i aniołów, którzy jako pierwsi przywitali Pana Jezusa w stajence.

Czytaj całość…

Kiermasz Świętej Łucji i kiermasz świąteczny

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły zorganizowali dwa kiermasze, z których fundusze zostały przeznaczone na edukację i bieżące potrzeby adoptowanej przez naszą szkołę Akiech Kadiane z Kamerunu.

Czytaj całość…

Adopcja serca. Pomagamy misjom w Kamerunie

Nasza szkoła dołączyła do szlachetnej akcji jaką jest adopcja serca. Polega ona na objęciu opieki na odległość nad dzieckiem z Afryki i zapewnieniu mu pomocy finansowej, aby mogło podjąć edukację w szkole będącej dla niego jedyną szansą na lepszą przyszłość.

Czytaj całość…

Selfie ze Świętym

31 października uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcia ze Świętymi. Stało się to możliwe dzięki uczniom klasy 7, którzy zorganizowali akcję „Selfie ze Świętym”.

Czytaj całość…

Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa

15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 36 Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. „Kostka znaczy więcej” to hasło tegorocznej pielgrzymki, która odbyła się w roku jubileuszu 450 rocznicy śmierci świętego.

Czytaj całość…

Niebo

Uczniowie klas IV-VI od lutego uczestniczyli w konkursie pacierzowym ogłoszonym na lekcjach religii. Polegał on na uzyskaniu jak najlepszych ocen z zaliczeń pacierza i modlitw. Nagrodą w konkursie był upieczony przeze mnie tort.

Czytaj całość…

Szkolne kolędowanie

W dniu dzisiejszym (21.12) na korytarzach naszej szkoły królowały kolędy. Wraz z uczniami przebranymi za anioły porwaliśmy do wspólnego śpiewania całą szkolną społeczność. Instrumentem przewodnim w naszej anielskiej orkiestrze była gitara oraz towarzyszące jej grzechotki, tamburyna i dzwonki, na których grali anielscy muzykanci oraz wszyscy chętni uczestnicy.

Czytaj całość…