Edukacja wczesnoszkolna

Dzień Kobiet!

W Dzień Kobiet było super! Dziewczynki z naszej klasy przyszły w sukienkach do szkoły. Dostałyśmy piękne pompony (zawieszki) jednorożce. Były one koloru różowego. Pani Ola, nasza wspaniała wychowawczyni, zamówiła dla nas piękne koraliki, z których powstały bransoletki dla naszych mam. Każda była inna.

Czytaj całość…

Bal Karnawałowy dla klas 0 – III

Karnawał to czas radości zabawy, więc jak co roku zorganizowany został w zegrzyńskiej szkole bal przebierańców. Podkreślić należy, że nie tylko uczniowie się przebrali, ale również nauczyciele.

Czytaj całość…

Spotkanie z Policją

Policjantka – mama naszego kolegi Miłosza z kl. 0 wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – Borsukiem byli gośćmi w naszej szkole. Celem spotkania przeznaczonego dla naszych najmłodszych- uczniów klas 0-2 była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej policji zrobiła na naszych uczniach ogromne wrażenie.

Czytaj całość…

Wizyta w „Bombkolandii” i spotkanie z Mikołajem

Uczniowie klas I a i I b przeżyli 19 grudnia przedświąteczną przygodę. Wszystko za sprawą wycieczki do „Bombkolandii”. Jest takie miejsce nie za daleko ale i nie za blisko, gdzie dzieciaki mogą spędzić fantastycznie czas.

Czytaj całość…

Warsztaty Świąteczne

12 grudnia 2018 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klasy: IIA, IIB i III uczestniczyli w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez Tibidabu.pl. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość własnoręcznie przygotować żelowe świeczki oraz ozdobić bombki, które później powiesili na specjalnym stojaku. Efekt? Zobaczcie sami!

Czytaj całość…

W krainie lodu – wycieczka do muzeum historycznego w Legionowie

11 grudnia klasy: IIA i IIB odwiedziły Muzeum Historyczne w Legionowie. Poznali życie i twórczość Aliny i Czesława Centkiewiczów. Obejrzeli prezentację poświęconą historii I Polskiej Wyprawy Polarnej, kolekcję pamiątek po Czesławie i Alinie Cenkiewiczach oraz projekcję archiwalnych materiałów filmowych.

Czytaj całość…

Mikołajki w klasie IIB

Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się mroźno na dworze, no i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św. Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent.

Czytaj całość…

Mikołajki w edukacji wczesnoszkolnej

Tradycją już jest, że 6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Mikołajki, to wyjątkowy dzień, który kojarzy się z prezentami. Klasa III uczciła to święto dwa dni wcześniej. Wszyscy wspólnie obejrzeli w kinie film pt.: „Grinch”.

Czytaj całość…

Zdrowo jem, więcej wiem!

W naszej zerówce zorganizowaliśmy jesienny tydzień zdrowego odżywiania. Były to działania w ramach realizacji projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Zdrowo jem, więcej wiem” dedykowanego uczniom młodszym klas szkół podstawowych.

Czytaj całość…