Biblioteka szkolna

Konkurs Czytelniczy dla klas 0-III

We wtorek 2 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, odbył się Konkurs Czytelniczy, który od kilku lat organizowany jest z inicjatywy p. Agnieszki Dudek, opiekuna biblioteki szkolnej.

Czytaj całość…

Dzień Pluszowego Misia

Kiedy nadchodzą długie jesienne szarugi, miło jest przytulić się do czegoś ciepłego i mięciutkiego. Od pokoleń tym czymś dla najmłodszych jest pluszowy misio, którego święto obchodziliśmy w tym roku 24 listopada.

Czytaj całość…

Odkrywamy skarby Biblioteki szkolnej

Klasa II b uczestniczy w cyklu zajęć, które mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, uczą, jak korzystać z zasobów naszej szkolnej biblioteki, oraz rozwijają zainteresowania uczniów. Każde zajęcia poświęcone są innym rodzajom publikacji.

Czytaj całość…

Mistrzowie Pięknego Czytania

Przyszła wiosna, a z nią nastała pora na wyłonienie Mistrzów Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej. Konkurs, do którego zgłosiło się ok. 30 osób, odbył się w dwóch turach w klasach 0-III i w klasach IV-VI w następujących kategoriach tematycznych:

Czytaj całość…

Solenizant – Miś Pluszowy

mis-pluszowy-2016

W piątek 25 listopada 2016 r. obchodziliśmy kolejne urodziny Misia Pluszowego. Uroczystość była zorganizowana wśród zerówkowiczów i uczniów kl. I Szkoły Podstawowej w Zegrzu.

Czytaj całość…

Pasowanie na czytelnika

czytelnik

W październiku, jak co roku, uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. W ramach zajęć musieli udowodnić, że zasłużyli na zaszczyt należenia do grona czytelników w szkolnej bibliotece.

Czytaj całość…

Wieczór z książką

books

…to zorganizowana przez bibliotekę i świetlicę szkolną w Zespole Szkół w Zegrzu dn. 23.05.2016 r. akcja czytelnicza dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Czytaj całość…

Urodziny Misia Pluszowego

bear

Zgodnie z tradycją w tym roku MIŚ PLUSZOWY znowu obchodził swoje urodziny, na które zaprosił uczniów klas pierwszych. Milusińscy poznali historię powstania maskotki – misia pluszowego. Porozmawialiśmy też o prawdziwych niedźwiedziach żyjących na całym świecie i zagrożeniach dla ich dalszego istnienia.

Czytaj całość…

Ogólnopolskie Wybory Książek

wybory_ksiazek

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ankiecie, w ramach której wybierali książki , które powinny znaleźć się w bibliotece szkolnej. Książki nowoczesne, ciekawe, inspirujące, które czytaliby z przyjemnością.

Czytaj całość…